Упис во академската 2018/2019   Почитувани, отворен е конкурсот за упис во академската 2018/2019-та година. Условите за упис на Факултетот за бизнис економија се:
ФБЕ влегува во мрежата на CEEPUS   Факултетот за бизнис економија – Скопје, за учебната 2018/2019 година, се приклучи на проектот CEEPUS (Central European Exchange Program for University Studies), како дел од две мрежи, Managerial Processes and its Optimization and Valuation и Applied Economics and Management.
Атрактивна можност само за студенти на ФБЕ   Почитувани студенти, Факултетот за бизнис економија и Институтот за бизнис еконономија ве повикуваат да пријавите интерес за...
Предавање на професор на ФБЕ во Словенија
Професор д-р Слаѓана Стојановска, на 21 март, одржа предавање и обука на тема Калкулација на трошоци на производ, во Економската школа Цеље, Висока стручна школа.
Гостинско предавање на професор од Словенија   На 27-ми февруари и 1-ви март, професорот Антон Ворина од Економската Школа во Цеље, Љубљана, одржа гостинско предавање на Факултетот за бизнис економија, пред студенти од прва и втора година.

Специјалистички студии

ФБЕ е прва образовна институција во Македонија која нуди специјалистички бизнис студии. Програмата е наменета за лица со тригодишно високо образование и нуди можност за доусовршување во областа на бизнис економија.

Литература за специјалистички студии

Со само 6 положени предмети (60 кредити) добивате диплома за специјалист по: