Списание за одржлив развој
Национална завршна конференција на проектот „Воведување на современи методи на учење во Македонија со употреба на италијански искуства“   На 13 октомври 2020 година се одржа Национална завршна конференција на проектот „Воведување на современи методи на учење во Македонија со употреба на италијански искуства“ во организација на Факултетот за бизнис економија Скопје (ФБЕ).
Гостинско предавање на проф.Слаѓана Стојановска на Економскиот Факултет во Подгорица
Со цел зајакнување на меѓународната соработка и програмата за мобилност, во рамките на програмата CEEPUS, проф. д-р Слаѓана Стојановска, од Факултетот за бизнис економија од Скопје, на 25 ноември 2020 година, одржа онлајн предавање на студентите на Економскиот факултет од Подгорица, Црна Гора.
Учество на студентите на ФБЕ на меѓународна конференција   Студентите од 4та година на Факултетот за бизнис економија активно ја започнаа и оваа академска година со учество на меѓународната конференција International Academic Conference za Contemporary Discussions and Social Science Studies.

Списание за одржлив развој

Нешто повеќе околу Списанието за одржлив развој и досега објавените броеви можете да прочитате на следните линкови:

Објавени броеви